Antalya’da birkaç ay önce yeniden kurulan İHD Şubesi’nin hem daha iyi tanınması, hem de daha geniş kitleler ile dayanışmasının temini için hazırlanmış olan “Kahvaltı Etkinliği” gerçekleştirildi.

Etkinliğimiz; CHP Muratpaşa Belediyesi’ni temsilen CHP Gurup Sözcüsü ve Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi ile Belediye Meclis üyesi, CHP Muratpaşa İlçe Başkan Yardımcısı, HDK İl eşsözcüsü ve GM üyeleri, HDP İl ve İlçe Eşbaşkanları ve yöneticileri, SYKP İl Eşbaşkanları ve yöneticileri ESP İl Yöneticileri, Halkevleri, DİSK, Devrimci Turizm İş, Eş başkanı ve yöneticileri, KESK ve Bağlı Sendikalar Yöneticileri, İMECE Sendikası Başkanı, Pir Sultan Abdal Derneği, Abdal Musa Derneği, Hacı Bektaşi Veli Alevi Kültür Derneği, Konyaaltı Alevi Bektaşi Cemevi Derneği, Antalya Alevi Kültür Derneği, Eruhlular Derneği yöneticileri, Antalya Elbistan Yöresi Yardımlaşma Derneği yöneticileri, Antalya Kadın Danışma Merkezi ve Dayanışma Derneği yöneticileri, KHK’lı Akademisyenler, ÖDP Yöneticileri, Tüm Emekli Sen yöneticileri, Yeşiller ve Sol Parti Yöneticileri, BİZ Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Araştırmaları Derneği ile insan hakları konusunda duyarlı insanların katılımıyla gerçekleşti.

İl Eşbaşkanlarımız Prof. Dr. Erdal Gilgil ve Prof. Dr. Gülser Öztunalı Kayır kısa konuşmalar yaptılar. Prof. Dr. Erdal Gilgil İnsan haklarının ne kadar önemli olduğunu hatırlatarak bizlerin görevi bunları tesbit etmek, raporlaştırmak ve kayıt altına alarak tarihe bir not düşmek ve elimizden geldiğince bunları önlemeye çalışmaktır dedi.  Prof. Dr. Gülser Öztunalı Kayır ise çocuk yaşta doğum yapan, tecavüze uğrayan çocuklara ve hastahanelerin bunlara yaklaşımına, kadın cinayetlerine, kayyum sorunlarına vurgu yaptı.

Yaklaşık 200 kişinin katıldığı bu etkinlikte tam bir imece sergilenmiş tüketilen malzemeler elbirliği ile katılımcılar tarafından temin edilmiş, üretilmiştir. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.