Haberlerde kullanılan “terör örgütü, FETÖ vb” terimler bize ait değildir.

Operasyonlar

Antalya’da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 6 kişi gözaltına alındı.

Kumluca Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri örgüte finans desteğinde bulundukları iddia edilen zanlılara yönelik operasyon başlattı.

Gözaltına alınan 6 şüpheli emniyete götürüldü.

Antalya H&M mağazalarında grev

Antalya’da çeşitli AVM’lerde şubeleri olan H&M mağazalarında sendika grev kararı aldı.

Kaş’ta Suriyeli 34 kaçak göçmen yakalandı

ANTALYA’nın Kaş ilçesinde, yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Meis Adası’na geçmeye çalışan 6’sı çocuk, 4’ü kadın Suriyeli 34 kaçak göçmen Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı.

Ayvalı Köyü okulunu geri istiyor

ISPARTA / Yalvaç’a bağlı Ayvalı Köyü’nde uzun yıllar hizmet veren Şehit Gökhan Arslan İlkokulu’nun yeterli sayının altında öğrenci bulunması nedeniyle kapatıldığı bildirildi.

Eğitim Hakkı İhlali

ISPARTA, Milli Eğitim Müdürlüğü görevlileri, Kaynaştırma öğrencisi olarak tanımlanan engelli öğrenciyi evinin yakınındaki okula değil, 5 KM ötedeki Cezaevi mevkiinde bulunan Tümay Yavuz Ali Ergun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine kaydettiler. Bu skandalın düzeltilmesi için Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerini göreve davet ediyoruz.

Giysi Kumbaralarında yolsuzluk

ISPARTA / Giysi kumbaralarına atılan kıyafetlerin 0.74 centten Afriya’ya sattıkları öğrenildi. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’nin açıklamaları şöyle:

Başkanın imzasıyla yapılmış bir anlaşma. 200 kabin, şehrin muhtelif yerlerine konulmuş. Belediye maddi hak talep etmeyeceği yazılmış. İnsanlar ticaret yapıyorlar, para alınmamış. Fakire fukaraya gidiyor diye attığınız eşyaların hepsi Afrika’ya gönderiliyormuş. Hukuki süreci başlattık. Farklı şeyler var. Kabinlerin kaldırılmasını istedik. Kaldırmadılar, biz topladık. Temizlik İşleri şantiyesinde duruyor. Bizim hukuki süreç başlattığımız rma, bir önceki dönemle ilgili hukuki süreç başlatmışlar.

Hapis cezası

ISPARTA / Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nda (BAKA) genel sekreter olarak görevliyken FETÖ/PDY kapsamında görevden alınan Mehmet Sırrı Özen, hapis cezasına mahkum edildi.

Isparta Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan yargılanan eski BAKA Genel Sekreteri Mehmet Sırrı Özen, 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Hapis cezası kesinleşen Özen tutuklanarak cezaevine gönderildi

BURDUR / Burdur Gölü’ndeki su seviyesi hızla düşmeye devam ediyor.

Göldeki kuruma; bazı bilim insanlarının Burdur Gölü’ndeki su çekilmesinin geri döndürülemez seviyede kritik olduğu görüşlerini destekler nitelikte. Artık normal bir vatandaşın dahi çıplak gözle rahatlıkla farkedebildiği kuruma, günden güne artıyor.

Belirli aralıklarla göl kıyısına giden vatandaşlar, bir önceki gelişleriyle kıyasladıklarında su seviyesinin hızla azaldığını belirtiyor. Suyun çekildiği noktalarda toprakta çatlamalar ve boşluklar meydana gelirken kıyı şeridinde ise beyaz köpükler ile mor oluşumlar meydana geldi. Göldeki su seviyesinin son yıllardaki aşırı düşüşüne, gölü besleyen dere ve çaylar üzerinde yapılan barajların ve son yıllarda bölgede yaşanan aşırı kuraklığın neden olduğu düşünülmekte.

Geçtiğimiz yıllarda çok sayıda kuş türüne ev sahipliği yapan göl, ekolojik zenginliğini günden güne kaybediyor. Burdur Gölü, yüze yakın kuş türü ile yaklaşık olarak 300 bine yakın su kuşuna ve özellikle Dünya’da nesli tükenmekte olan ‘dikkuyruk’ ördeklerinin %70’ine ev sahipliği yapmakta.

Tuzluluk oranının 1980 yılından bu yana artmakta olduğu ve ilerleyen yıllarda tuzluluk oranının deniz suyunu geçeceği bilgisi edinilen Burdur Gölü, göldeki çekilmeden önce bölgenin en büyük gölleri arasında yer alıyordu.

Göl kıyısını ziyaret eden bir vatandaş; “Maalesef bir gölün yok oluşuna tanık oluyoruz, göl günden güne daha büyük hızla çekiliyor.” dedi.

İşitme engelli çocuğa okulda şiddet

ANTALYA (AA) – Antalya’da işitme engelli ve otizmli oğlunun eğitim gördüğü okulda darbedildiğini iddia eden anne, okul yönetiminden şikayetçi oldu.

Muratpaşa ilçesindeki bir okulda eğitim gören 23 yaşındaki işitme engelli ve otizmli B.E’nin çenesinde yarık, kolunda şişlik ve boynunda tırnak izleri gören anne Bahar E, oğlunu hastaneye götürdü.

Bileğinde çatlak olduğu tespit edilen B.E, tedavinin ardından taburcu edildi.

Hava Kuvvetleri yapılanmasına yönelik operasyon

“Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ)” Hava Kuvvetleri yapılanmasına yönelik Antalya merkezli düzenlenen operasyon kapsamında 4 şüpheli tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, “FETÖ’nün TSK içindeki yapılanmasına yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 13 şüpheliden işlemleri tamamlanan 9’u daha adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerden Hava Kuvvetleri Komutanlığında görevli 4 muvazzaf asker tutuklanırken, 5 zanlı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kadına şiddet

Manavgat Side Mahallesi’nde, platonik aşık olduğu 26 yaşındaki İngiliz B.G’nin evinde gördüğü 26 yaşındaki Ö.Y’yi ağır yaralayan ‘Zaza’ lakabıyla tanınan 27 yaşındaki A.O tutuklandı.

92 yaşındaki kadına baltalı gasp

Antalya’nın Kumluca ilçesinde baltalı kişi ya da kişilerce kolundaki bileziği gasp edilen 92 yaşındaki yaşlı kadın hastanede yaşam mücadelesi veriyor.

Başkan Hakkari’ye sürüldü

Ceza ve Tevkifevleri Memurları Derneği Başkanı Mustafa Balık’ın yeni görev yeri Hakkari Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na tayin oldu. Aynı zamanda infaz koruma memuru olan Balık, sosyal medya paylaşımları nedeniyle çalıştığı kurumdan bin 500 kilometre uzaklıktaki Hakkari’ye sürüldüğünü iddia etti.

Falezler üzerine yapılaşma

Falezler büyük tahribata uğrar Mimarlar Odası Antalya Şubesi Başkanı Özge Köksal, Sit kararı değişikliği ile 1. Derece Doğal Sit Alanlarında yapılamayacak olan çadırlı kamp alanı, bungalov ve günübirlik faaliyetlerin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ilan edilen Lara Kıyı Bandı’nda yapılabileceğini belirterek, “Bu yapılaşmalar ile milyonlarca yılda oluşan falezler büyük tahribata uğrayacaktır” uyarısında bulundu.