1 Eylül 2019

Kepez / Kepezaltı Hayvan Bakımevindeki ölen hayvanların hayvanat bahçesi kepçesiyle ormana toplu bir şekilde gömüldüğü, kimyasal maddelerle yakıldığını, ilaçların, boyaların ve bazı hayvanların para karşılığı satıldığı, ormandaki çam ağaçlarının kesilerek personeller tarafından eve yakacak olarak götürüldüğü iddia edildi.

Köpeği öldürüp, bıçağı üzerine bıraktılar

Olay, Konyaaltı ilçesine bağlı Hurma Mahallesi 243 Sokak’ta meydana geldi. Sokak köpeği, kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce bıçaklanıp, öldürüldü. Köpek ölüsünü görenler, durumu polise haber verdi. Yapılan incelemede köpeğe tahta parçasıyla vurulduğu, işkence yapıldıktan sonra çeşitli yerlerinden defalarca bıçaklanarak, telef edildiği belirlendi. Olayda kullanılan bıçak ve tahta parçasının, köpek ölüsünün üzerinde bırakıldığı görüldü.

3 Eylül 2019

ANTALYA’da, Ukraynalı Yuliia Bilohub’u (42) boğarak öldürdüğü ileri sürülen Ö.T. (40), gözaltına alındı. Şüpheli hakkında ‘cinayet’ ve yağma’ suçlarından işlem yapıldı.

08 Eylül 2019

Antalya’nın dünyaca ünlü Belek sahilinde, Akdeniz’in en büyük caretta caretta yuvalama alanına traktörle giren Aziz K., kumsala araçla girişin yasak olduğu yönünde kendisini uyaran 5’i kadın 6 gönüllüyü “Sizi buraya gömerim” diyerek tehdit etti. Aziz K.’den şikayetçi olan gönüllüler, traktörün kumsaldaki fotoğraflarını da delil olarak gösterdi.

13 Eylül 2019

ANTALYA‘daki yetiştirme yurdunda, A.N.E.’nin (15), D.V.P.’yi (6) dövüp, merdivenlerden sürükledikten sonra başını zemine vurarak, ağır yaralamasına ilişkin, yurt görevlileri hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Kepez ilçesi Fabrikalar Mahallesi’ndeki Zübeyde Hanım Çocuk Yetiştirme Yurdu’nda kalan kız çocuğu A.N.E., 8 Eylül Pazar günü tuvalete götürdüğü kız çocuğu D.V.P.’nin boğazını sıkarak, başını defalarca beton zemine vurdu. Bayılan çocuğu bulunduğu 2’nci katın merdivenlerinden zemin kata kadar sürükleyen A.N.E., yurt müdürünün odasının kapısına bıraktı. Durumu fark eden yurt görevlilerinin ihbarıyla gelen sağlık ekiplerinin müdahale ettiği D.V.P., Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı. Gözaltına alınan A.N.E. ise sorgusunun ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

13 Eylül 2019

Boşanmak isteyen karısını 15 yerinden bıçakladı. Antalya’da Nizamettin S. (54), kendinden boşanmak isteyen Ayşe S.’yi (50) evinin önünde servis beklerken 15 yerinden bıçakladı.

13 Eylül 2019

Antalya’da, kendisine silah zoruyla birkaç kez tecavüz eden sapığı av tüfeğiyle vurarak öldüren kadın ilk kez hakim karşısına çıktı. Evli ve 3 çocuk annesi kadın, “Çocuklarımın gözü önünde bana tecavüz edecekti. O an tüfeği gördüm, elime aldım. Her şey bir anlık oldu.” dedi.

13 Eylül 2019

Çayda balık ölümlerine fabrika atıkları ve kanalizayon neden oluyor iddiası

BURDUR’un Bucak ilçesi Hızarcılar, Marangozlar ve Mobilyacılar Derneği Başkanı İsmail İnan, Aşağı Gökdere Çayı’nda toplu balık ölümleri görüldüğünü belirterek, Isparta’nın kanalizasyon ve fabrika atık sularının çaya karıştığını iddia etti.

13 Eylül 2019

Dağ keçilerinin yaşam alanındaki mermer ocağı iznine dava

ANTALYA’nın İbradı ilçesinde su kaynakları, sedir, ardıç ve ladin ormanlarıyla dağ keçileri ve yılkı atlarının doğal yaşam alanı içinde açılmak istenen mermer ocağı için verilen ‘ÇED gerekli değildir’ kararının iptali için dava açıldı.

13 Eylül 2019

Denizimize, doğamıza sahip çıkıyoruz

Alanya’da özel bir firmanın işlettiği akaryakıt ve LPG dolum-depolama tesisinin kapasite artırımına yönelik tepkiler sürüyor. CHP Alanya İlçe Başkanlığı tesisin bulunduğu Yeşilöz sahilinde basın açıklaması yaptı.

16 Eylül 2019

Mall of İstanbul projesinin yapıldığı alanda TOKİ, sadece şahıs arazilerini kendisi alıyormuş gibi düşük bedelle Torunlar’a aktarmakla kalmayıp içinde kiracısı olan Milli Emlak’ın 90 dönümlük arazisini de “konut yapacağım” diye alıp düşük bir bedelle Torunlar’a devretmiş.

Torunlar şirketinin, Mall of İstanbul projesi için kamu gücü kullanılarak vatandaşların arazilerine düşük bedelle nasıl sahip olduğuna ilişkin haberinin ardından yeni skandallar da ortaya dökülmeye başladı

16 Eylül 2019

Eşini 15 yerinden bıçakladı

ANTALYA’da, Nizamettin S. (54), boşanmak isteyen eşi Ayşe S.’yi (50) evinin önünde servis beklerken, 15 yerinden bıçakladı. 

Ayşe S., ağır yaralanırken, olay sonrası çalılıkta saklanan Nizamettin S. ise polis ekiplerince yakalanıp, gözaltına alındı.

16 Eylül 2019

Alanya’da ormana atılan yavru köpekleri belediye kurtardı

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ormanlık alana çuval içinde atılan 8 yavru köpeği ölümden kurtardı.

Cikcilli Mahallesi Helikopter Pisti yakınında bir çuval içerisinde köpek yavruları olduğu Alanya Belediyesi Çözüm Masasına ihbar edildi. İhbar üzerine belediye zabıtası alarma geçti. Zabıta müdürlüğü ekipleri yaptıkları kontrolde ormanlık alana çuvallar içerisinde ölüme terkedilmiş 8 adet köpek yavrusunu buldu. Yavru köpeklerin sağlığına kavuşması ve bakımlarının yapılması için Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne teslim etti. Yavru köpekler ihtiyaçların giderilmesi için belediyeye ati tam teşekküllü hayvan barınağına götürüldü.